Samotność kosmiczna
Samotność kosmiczna

Samotność kosmiczna

Samotność kosmiczna

W psychologii pojęcie samotności to teoria względna. Generalnie istnieje bardzo różnorodne ujęcie tego problemu natury społecznej, z którym zmaga się aktualnie coraz szersze grono ludzi. Warto wiedzieć jednakże, że samotność samotności nierówna, a wynika to w głównej mierze z faktu, że wydziela się obecnie całą masę rozmaitych wariantów samotności.

Jednym z wariantów samotności jaka jest dzisiaj wyszczególniana przez psychologów okazuje się samotność kosmiczna, bardzo często atakująca niezależnie od wieku. To ciekawie brzmiące uczucie wiąże się z pojęciem samotności egzystencjalnej, a zatem takiej, w której jednostka czuje się smutna, zrozpaczona, rozgoryczona, rozżalona a w zasadzie nie wiadomo czemu konkretnie. Taka samotność wiąże się silnie ze stanem odczuwania bezsensowności w zakresie naszego bytowania. Wydaje nam się wtedy, że nasze osiągnięcia Video Storytelling są nijakie, marne, a my sami nic nie znaczymy.

Nie zależy na nas nikomu, nie jesteśmy i nie czujemy się potrzebni, brak nam bliskich ludzi, którzy dodawaliby nam wsparcia, a życie nie wygląda szczególnie bajecznie, a na pewno odmiennie od tego o czym marzymy. Niezwalczana samotność kosmiczna prowadzi często do bardzo poważnych w swych konsekwencjach stanów depresyjnych.

Zobacz stronę autora: https://kontur.zakopane.pl/