Dbaj o pamięć
Dbaj o pamięć

Dbaj o pamięć

Dbaj o pamięć

Chcesz poprawić jakość swojego kształcenia? Masz ochotę na większy wysiłek intelektualny? Musisz zadbać należycie o swoją pamięć. W tym celu bardzo istotne jest praktykowanie kilku sprawdzonych zasad związanych z treningiem pamięciowym. Zacznijmy od tego, że wyjaśnimy każdemu czytającemu niniejsze informacje, iż proces starzenia się wiąże się z pojawieniem się tak zwanych dziur w pamięci, przez jakie rozumie się między innymi wielorakie zaburzenia poznawcze.

Nie jest jednakże powiedziane, iż tylko osoby starsze cierpią na zaniki pamięciowe. Bardzo często to, że nasza pamięć jest w słabszej kondycji wynika z faktu nie tyle sędziwego wieku, którego dożywamy, ale braku treningu intelektualnego i nierozwijania się. Warto wiedzieć również, że ogromny wpływ na jakość pracy naszej pamięci ma też uszkodzenie mózgu, do którego może dochodzić na skutek wielorakich groźnych stanów chorobowych, w tym chorób neurologicznych i licznych zmian w organizmie.

 

Jeżeli jednak nie przestaniemy się uczyć, wtedy mamy szansę na to, aby podtrzymać nasze wysokie funkcjonowanie mózgu. Bardzo istotne dla utrzymania należytej kondycji umysłowej jest ćwiczenie umysłu, w tym rozwiązywanie krzyżówek czy też robienie quizów, łamigłówek intelektualnych, zagadek, uczenie się nowych języków czy granie w zmuszające do myślenia gry- nie ma znaczenia czy matematyczne, czy logiczne, czy planszowe, czy komputerowe.