Inauguracja roku szkolnego 2016/2017
Rozpoczelismy nowy rok szkolny, ostatni z klasami pierwszymi w gimnazjum. Niech będzie dobry dla wszystkich.

POWODZENIA !!!
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się
1 września o godz. 900 na dziedzińcu szkolnym.
/p. Henryk Knospe/
OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH 2016
We wtorek, 9 września odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych. Imprezę przygotowali i poprowadzili przedstawiciele klasy 3E wraz z panią E. Zgiet. Nowi uczniowie wykazali się sporą wiedzą na temat szkoły a także odwagą i poczuciem humoru. Witamy Was serdecznie w Gimnazjum nr 29 i życzymy samych sukcesów.
/p. Agnieszka Czapiewska/
GDAŃSKI TYDZIEŃ DEMOKRACJI
Delegacja naszego Gimnazjum - Przedstawiciele Zarządu Samorządu Uczniowskiego wzięła udział w Gdańskim Tygodniu Demokracji, który w bieżącym roku zbiegł się w czasie z Międzynarodowym Dniem Demokracji, który ma stałą datę w kalendarzu: 15 września. Jednym z wydarzeń Gdańskiego Tygodnia Demokracji było spotkanie z Panem Prezydentem Adamowiczem w budynku ZSO nr 7, ul. Chałubińskiego 13.
/ foto. i oprac. Jakub Dzielicki /
WYMIANA MIĘDZYNARODOWA
W dniach 5-11 października 2016 roku wizytę złożyła nam młodzież z Kraju Basków. Za sprawą niezawodnej pani Oksany Owedyk i przy wsparciu  Aleksandry Marcinko 14 uczniów i 2 nauczycieli z hiszpańskiej LIZARRY  miało okazję poznać, nie tylko naszą szkołę, ale także polską gościnność, kulturę i historię.
/ foto. i oprac. Aleksandra Marcinko/
PASOWANIE - 2016
W ciągu całego tygodnia, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, odbyliśmy wiele wycieczek, zwiedziliśmy Gdańsk, odwiedziliśmy też Gdynię, Sopot i Malbork. Nasi goście mieli okazję poznać polską historię i tajniki trudnego języka polskiego. Nie zabrakło wspólnych śpiewów, tańców i zabaw. Efekt? Morze łez wylane na lotnisku podczas pożegnania - to chyba najlepiej świadczy jak szybko i jak mocno się zaprzyjaźniliśmy. Do zobaczenia w maju. WE CAN'T WAIT!!!!
Święto Edukacji Narodowej jest szczególną okazją do złożenia podziękowań nauczycielom za ich codzienną, trudną pracę. Tradycyjnie w naszej szkole tego dnia uczniowie klas pierwszych składają przed swoimi wychowawcami i dyrekcją uroczyste ślubowanie. W tym roku dyrektor szkoły, pan Henryk Knospe wręczył
/ foto. i oprac. Agnieszka Czapiewska/
DZIEŃ EDUKACJI NAGRODOWEJ - NAGRODY, LAURY, WYRÓŻNIENIA
13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodzono i wyróżniono nauczycieli naszej szkoły. Odznaczenia państwowe otrzymali: p. Hanna Szynkiewicz - Złoty Medal za Długoletnią Służbę, p. Piotr Urban- Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska, z rąk Pawła Adamowicza, odebrał p. Bartłomiej Cendrowski. Nagrodą Pomorskiego Kuratora Oświaty uhonorowano Dyrektora szkoły p.Henryk Knospe.
/ foto. i oprac. Bartłomiej Cendrowski/
stypendia za wybitne osiągnięcia w sporcie i bardzo dobre wyniki w nauce uczniom klasy 3B, Aleksandrze Wawrzyniak, Kacprowi Chmielewskiemu i Jankowi Wojdakowskiemu, stawiając ich za wzór do naśladowania uczniom klas pierwszych. Po części oficjalnej i artystycznej gościliśmy rycerzy, którzy zaprezentowali żywą lekcję historii przybliżając kulturę i obyczaje związane ze stanem rycerskim.
Dyrektor szkoły, tego dnia również, wręczył nagrody pracownikom Gimnazjum nr 29, w tym roku otrzymało ją kilku nauczycieli oraz pracowników administracji.

        Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
PANEL OBYWATELSKI - URZĄD MIASTA GDAŃSK
Akcja informacyjna - głównym założeniem jest debata z udziałem reprezentatywnej grupy mieszkańców dzielnic miasta Gdańsk.

Wiecej szczegółów na stronie:

                           http://www.gdansk.pl/panel-obywatelski
/ oprac. Joanna Caban/
STYPENDYŚCI PREZYDENTA MIASTA GDAŃSK
W dniu 20.10.2016 roku Stypendium Prezydenta otrzymali najlepsi uczniowie za bardzo dobre wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia sportowe. Z naszej szkoły Natalia Baranowska, Karolina Żurek, Piotr Jakoniuk i ubiegłoroczne trzecioklasistki: Klaudia Hajdamowicz, Kornelia Kowalczyk, Patrycja Kałędkowska, Emilia Roman, Julia Sekuła, Sandra Kozakowska.

Gratulujemy!!!
DEBATA - wyboru Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
W Dnia 10 października w naszym Gimnazjum odbyła się debata wyborcza z kandydatami na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w osobach: Adam Mazurek z klasy II C, Daniel Świtalski z klasy III C oraz Krzesimir Rogiel z klasy III D.
W debacie wzięli udział przedstawiciele Społeczności Uczniowskiej reprezentujący wszystkie klasy. Kandydaci w wyborach mieli szansę zaprezentowania swoich programów - propozycji wyborczych, Uczniowie mogli Kandydatom zadawać pytania.

                                     Gratulujemy!!!
/ foto. i oprac. Jakub Dzielicki /
WYBORY - Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
Dnia 21 października odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Lokal wyborczy został umieszczony reprezentacyjnym miejscu naszego Gimnazjum. Zwycięzcą w wyborach został Uczeń klasy III D Krzesimir Rogiel. Samorząd Uczniowski pragnie bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia Wyborów.


                                     Gratulujemy!!!
/ foto. i oprac. Dominika Majewska / Jakub Dzielicki /
II Konferencja Samorządów Uczniowskich
Dnia 13 lutego w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się II Konferencja Samorządów Uczniowskich pod hasłem: „Z Wami, dla Was, o Was”, w której udział wzięła reprezentacja Samorządu Uczniowskiego naszego Gimnazjum.
/ foto. i oprac.  Jakub Dzielicki /
Wśród zaproszonych gości konferencji znaleźli się: Paweł Adamowicz ( Prezydent Miasta Gdańska ), Monika Kończyk ( Pomorski Kurator Oświaty ), Katarzyna Hall ( Minister Edukacji Narodowej ), oraz dr Olga Napiontek ( Fundacja Civis Polonus ), która wygłosiła prelekcję: „Samorządy Uczniowskie współdecydują o szkołąch - prawo, możliwości i dobre praktyki”.
WALENTYNKI 2017
Nastał czas Walentynek… Samorząd Uczniowski uprosił Kupidyna o spełnienie jakże ważnej misji - przekazania okolicznościowych kartek wyrażających to, co w życiu każdego człowieka najważniejsze: wzajemną życzliwość, serdeczność, dobroć i miłość!
/ foto. i oprac. Jakub Dzielicki /
DZIEŃ OTWARTY - PROMOCJA SP-43
1 września 2017 roku ponownie zostanie otwarta w budynku naszej szkoły Szkoła Podstawowa nr 43. W związku z tym w Tłusty Czwartek odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Licznie przybyli tego dnia nasi nowi uczniowie wraz z rodzicami. Dziękujemy za wspólną zabawę.
/ foto. i oprac. A.Czapiewska /
/ foto. i oprac. A.Czapiewska /
Tego dnia społeczności szkolnej zostały przybliżone postawy niezłomnych, tych którzy działali w podziemiu niepodległościowym w latach 1944-1963.
Z tej okazji uczniowie oglądali film oraz odwiedzali specjalną wystawę zbiorów biblioteki szkolnej.
1 MARCA - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
Nasza koszykarska drużyna zajęła IV miejsce w Gdańsku. Chłopaków przygotowała p. Katarzyna Ulejczyk. Gratulacje!!!
 
IV MIEJSCE W GDAŃSKU
9.03. chętni uczniowie w duetach pisali opowiadania w konkursie literackim. Ależ była to twórcza praca.
KONKURS LITERACKI
PRZEDSZKOLAKI U NAS
Dziś gościliśmy 3 grupy dzieci z Przedszkola nr 21 "Bajnutkowo". To był czas pełen atrakcji i zabaw sportowych.
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do nas na dzień otwarty Szkoły Podstawowej nr 43 - do zobaczenia w tę sobotę.
/ foto. i oprac. Wolontariusze /
/ oprac. Edyta Zgiet - Mazur /
Dnia 14 marca 2017 roku obchodziliśmy w szkole Święto Liczby Pi. Z tej okazji dziewczęta z II B pod opieką nauczyciela matematyki Edyty Zgiet przygotowały szereg atrakcji dla wszystkich gimnazjalistów. wszelkie zmagania działy sie pod okiem Liczby Pi. Organizatorki zorganizowały loterię fantową, zachęcały do odpowiadania na pytania dotyczące liczby Pi, a nawet symbol Ludolfiny umieściły w stoisku ze słodyczami. Liczba Pi wraz ze swoimi druhnami zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w wesołych konkursach.
ŚWIĘTO LICZBY PI
Konkurs na zapamiętanie kolejnych cyfr Ludolfiny wygrała uczennica 3D Anastazja Ryba, która była bezkonkurencyjna, bo zapamiętała 40 cyfr po przecinku. Najlepszą klasą w układaniu wyrazów zawierających "pi" została 3A, która zapisała ich aż 600. Wszystkim uczniom biorącym udział w naszym święcie dziękujemy za zaangażowanie a organizatorkom gratulujemy pomysłów i wspaniałego uczczenia matematycznego święta.
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 43 W GDAŃSKU
obfitował w liczne atrakcje: przedstawienia w języku polskim i angielskim, doświadczenia naukowe, występy artystyczne, programowanie i robotyka, pokaz straży pożarnej i wiele innych. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć
/ foto. i oprac. A.Czapiewska /
DZIEŃ TEATRU
21.03. z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie oglądali przedstawienie "Oskarżona". Spektakl, w wykonaniu szkolnej grupy WPiD, powstał pod kierunkiem animatorki p. Malwina Tkaczyk. Ogromne BRAWA!!!
/ foto A.Czapiewska, oprac. A Klopotowska /
/ oprac. A Klopotowska /
Krzysztof Kuchta z klasy 3B został LAUREATEM WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z FIZYKI. Krzysztof przygotowywał się do tego konkursu pod kierunkiem p. Marii Bardo. Gratulujemy!!!
LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z FIZYKI
/ foto i  oprac. H Knospe /
W XX edycji konkursu "Historia i architektura Gdańska" zdobyliśmy I miejsce. Skład zwycięskiej grupy tworzą uczniowie: Zosia Pietkiewicz, Szymon Modrzewski i Mateusz Benka, których przygotowały p. Aleksandra Grotkowska - Nitka oraz p. Joanna Parchowska. Gratulujemy!!!
GDAŃSK BEZ TAJEMNIC
1.09.2017 r. RUSZA SP 43
Sześciolatki z Przedszkola nr 21 uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w Gim.29. Warsztaty taneczne, zajęcia sportowo- kreatywne oraz muzyczne były poprowadzone przy udziale młodzieży pod kierunkiem nauczycieli: p. Alicja Cendrowska, p. Agnieszka Kłopotowska i p. Bartłomiej Cendrowski. Zapraszamy od września, oferujemy bogatą ofertę zajęć.
/ foto i  oprac. Wolontariusze /
/ foto B. Cendrowski  oprac. H. Knospe /
Dominika Majewska zwyciężyła a Kamila Butkiewicz zdobyła III miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej zorganizowanym przez Gimnazjum nr 27 w Gdańsku. Laureatki do konkursu przygotował pan Bartłomiej Cendrowski.
I I III MIEJSCE NASZYCH ZDOLNYCH WOKALISTEK!
ROMEO I JULIA
OBSADA
JULIA Nina Szulc Golonko
ROMEO Aleksandra Jóźwiak
SZEKSPIR Paweł Golonko
MATKA JULII Julia Kwaśńy
MERKUCJO Adrianna Ćwikałowska
TYBALT Aleksandra Czyżewska
OFELIA Aleksandra Czyżewska
NIANIA Marta Dymarska
OJCIEC LAURENTY Jan Wojdakowski
POSŁANIEC Anna Dąbkowska
OPRAWA MUZYCZNA Łucja Gawlińska
REŻYSERIA Paweł Golonko, Nina Szulc, Aleksandra Jóżwiak
OPIEKA
Małgorzata Zauliczna i Agnieszka Czapiewska
/ foto i  oprac. A. Czapiewska /
PRAPREMIERA "ROMEO I JULIA", przedstawienia w wykonaniu uczniów naszej szkoły, które zakwalifikowało się do finału Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Anglojęzycznych MiniGlobe 2017. Trzymajcie kciuki za nich - 7 kwietnia finał w Warszawie.
Sztuka inspirowana dramatem Williama Szekspira. Najsłynniejsza i najstarsza historia miłosna, protoplasta współczesnych komedii romantycznych. Nudy? Pozornie! Otóż Julia się zbuntowała i nie chce co noc rujnować sobie sukienki dziurawiąc ją ostrym sztyletem, do tego nie da się przecież umrzeć nie raniąc sobie brzucha! A ten William nic nie rozumie, dumny ze swego dzieła
ani myśli zmienić choćby linijki! Niestety, w osobie Julii stworzył emancypantkę, która nie ma zamiaru być posłuszna jego woli, a skoro już dostała w akcie pierwszym sztylet czynnie go wykorzystuje zastraszając inne postaci w aktach kolejnych. I tylko ten Romeo jakiś taki mało udany i w dodatku ma taki charakterek co się w romansach mało przydaje, raczej panienki odstrasza, i do tego wzdycha do tej Rosalindy co ma wąs sumiasty tyle, że go nie podkręca, i ogólnie brzydsza jest od naszej Julki. A więc wszystko w rękach Julii … Ups! Coś poszło nie tak, trupów wcale nie ma mniej, matka dalej upiera się, żeby Ją wydać za tego mydłka Parysa a kuzyn Tybalt rujnuje jedyne romantyczne chwile jakie udaje się Julii ze scenariusza ocalić, przygłupi posłaniec niesie pudło zamiast balkonu, Merkucjo chce zawłaszczyć sobie widownię ... William! Na pomoc !
/ foto i oprac. M. Zauliczna /
Mecenas Dominika Szunejko przeprowadziła w 29 Gimnazjum w Gdańsku zajęcia z zakresu prawa karnego i prawa wykroczeń! Młodzież była bardzo zaangażowana
ZAWÓD ADWOKAT
/ foto i oprac. A. Cendrowska /
Nasze Cheerleaderki już po Mistrzostwach Polski z dwoma pucharami: pierwszy za 3 miejsce w kategorii Grand Prix Polski za rok 2016, 4 miejsce w kategorii zespół na Mistrzostwach Polski i 4 miejsce duet: Emilia Majewska klasa 1 a i Laura Jurkiewicz klasa 1b. Kierownikiem i trenerem zespołu jest p. Alicja Cendrowska, trenerkami są również Julia Chylmańska i Nicole Świerkowska. Dziękujemy za wsparcie!!!
Mistrzostwa Polski z dwoma pucharami
/ foto B.Cendrowski, oprac. A.Kłopotowska /
Drużyna chłopców Gimnazjum nr 29 zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Gdańska w Piłce Siatkowej ulegając jedynie Szkole Mistrzostwa Sportowego. Chłopcy do rundy finałowej nie przegrali żadnego spotkania.
W skład drużyny weszli: Kacper Chmielewski, Jakub Górski, Bartosz Więcek, Piotr Jakoniuk, Krzysztof Kowalski, Przemek Marcinek, Filip Kowalski, Wiktor Kania, Rafał Mucha. Trenerem zespołu jest pan Bartłomiej Cendrowski.
V-ce mistrzowie Gdańska !
/ foto i oprac.  E.Petroll /
W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy 2 c. Podziękowania dla p. Karolina Toczyńska
DOGOTERAPIA
/ foto i oprac. A.Cendrowska /
Nasi Gimnazjalisci na Ogolnopolskich Zawodach Dance Group 2017. Justyna Dabrowska 1 miejsce w solowkach, w duecie z Julia Waldman rowniez 1 miejsce, Emotion 3 miejsce w innych formach tanca. Wiktoria Szulc 2 miejsce w solowkach hip-hop. Emilia Majewska i Laura Jurkiewicz 5 miejsce. Gratulujemy rowniez uczennicom z klasy 3e, 3 d, 3a i 2 a za wysokie miejsca w formacjach i zyczymy dalszych sukcesow.
V Ogolnopolskie Zawody Dance Group 2017
/ foto i oprac. A.Czapiewska /
Sukces w Ogólnopolskim Przeglądzie Przedstawień Anglojęzycznych MiniGlobe. Gimnazjum nr 29 wraca z Warszawy z wyróżnieniem za spektakl 'Romeo i Julia' a Nina Szulc z nagrodą dla najlepszej aktorki.
WYRÓŻNIENIE GIM29 - MiniGlob
EGZAMINY GIMNAZJALNE KLAS III - 19 -21 KWIETNIA
/ foto i oprac. A.Cendrowska /
Rano Ogólnopolskie zawody Talenty 2017 - 1 miejsce duet Elena Majewska i Oliwia Kamrowska, wyróżnienie Zuzia Kopacz i Klaudia Murawska, po południu mecz finałowy Amatorskiej Ligi Rodziców Piłki Siatkowej w Pozytywnej Szkole Podstawowej, brawa dla rodziców Szkoły Podstawowej nr 12 za zajęcie 1 miejsca, wieczorem występ duetu Emilia Majewska i Laura Jurkiewicz na Talentach 2017.
PRACOWITA SOBOTA DLA ZESPOŁU EMOTION
/ foto i oprac. A.Czapiewska /
Z okazji zbliżających się świąt majowych w szkole odbył się uroczysty apel. O jego oprawę zadbali: uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, oraz n-le: p. Anna Sobieraj, p. Bartłomiej Cendrowski i p. Jakub Dzielicki.
ŚWIĘTA MAJOWE
MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS
CHEMICZNY   ZAWRÓT   GŁOWY 2017
/ foto i oprac. A.Kłopotowska /
Podczas XVIII gdańskiej edycji samorządowego konkursu 8 Wspaniałych zostały wyróżnione nasze dwie Wolontariuszki: Dominika Majewska  i Maja Tyburska.
WSPANIALI SĄ WŚRÓD NAS
/ foto i oprac. A.Czapiewska /
Widok z okien - s. 61, s. 208, s. 210 oraz biblioteki. Wiosna, ach to ty...
MAJ 2017
/ foto i oprac. K. Ulejczyk /
Dziś 12 maja na Gimnazjalnych Czwartkach Lekkoatletycznych mamy 4 medale : II miejsce skok w dal Paulina Śmigielska, III miejsce 60m Laura Sosnowska, II miejsce 600 m Oliwia Latoszewska i III miejsce 600 m Laura Runowska. Gratulujemy
CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE
/ foto i oprac. A. Marcinko /
Od 5 do 12 maja 2017 roku zdobywaliśmy wiedzę na temat baskijskiej historii i kultury, poznaliśmy jak wygląda codzienne życie w tej części Europy, uczyliśmy się języków: baskijskiego i hiszpańskiego, szlifowaliśmy - angielski. Odwiedziliśmy wiele malowniczych miejsc, a co najważniejsze zacieśniliśmy przyjaźnie, które mają szansę przetrwać na kolejne lata.
Zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło i ugoszczono nas z wielką troską.
Było pięknie, radośnie, ciekawie.
Za wszystko serdecznie dziękujemy!
WYMIANA POLSKO-HISZPAŃSKA
W roku szkolnym 2016/2017 z inicjatywy pani Oksany Owedyk nasza szkoła podjęła współpracę z baskijską szkołą LIZARRA IKASTOLA w Kraju Basków.
W wyniku tej współpracy w październiku 2016 roku gościliśmy naszych baskijskich przyjaciół w Gdańsku.
Teraz przyszła nasza kolej na rewizytę. 18 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami spędziło ostatni tydzień w baskijskiej miejscowości Lizarra - Estella w pn. Hiszpanii.
/ foto i oprac. H. Knospe /
Anglojęzyczne przedstawienia w wykonaniu uczniów pod kierunkiem p. Małgorzaty Zaulicznej  oraz p. Agnieszki Czapiewskiej, są nagradzane w konkursach ogólnopolskich oraz wojewódzkich. Ogromne brawa dla całej trupy aktorskiej!!!!
KOLEJNY SUKCES NASZEJ GRUPY TEATRALNEJ
/ oprac. E.Kopernik-Ambroziak i N.Łukaszun/
wyniki konkursu chemicznego "Chemiczny Zawrót Głowy"
POWIATOWY KONKURS CHEMICZNY
"CHEMICZNY ZAWRÓT GŁOWY 2017 "